Hva slags hudpleie passer for deg?
Ansiktsmist
Passer for alle hudtyper. Brukes når som helst, hvis du trenger en oppfriskning i løpet av dagen. De kan også brukes til å sette makeup, eller i stedet for en toner for å gi ekstra fuktighet til huden.
En ansiktsmist vil gi deg både fuktighet og sunn glød i en oppkvikkende spray.
Själ Mineral Källa er en fantastisk spray som gir både fuktighet og beskyttelse. Kan brukes over makeup og gjør at huden stråler.
Aesops Immediate Moisture Hydrosol er en fuktgivende spray som er perfekt å ha med på flyturen eller reise.
Tata Harper Hydrating Floral Essence er det økologiske alternativet. Den inneholder bl.a. hyaluronsyre og Vitamin C.
Embryolisse Eau de Beaute Rosamelis er perfekt for de med sensitiv hud. Oppkvikkende og fuktgivende. Kan også oppbevares i kjøleskap for en ekstra forfriskende spray.
Ansiktsoljer
Spesielt bra for tørrere hudtyper, men kan også brukes av de med normal eller kombinasjonshud.
Det beste er å bruke fete oljer på kvelden når huden slapper av og trenger reparasjon. Oljen fanger fuktigheten og holder den i huden. Påfør derfor fuktighetskremen din før du påfører olje, eller bland de to sammen.
Själs ansiktsolje gir en fanastisk glød, og kan brukes både dag og natt. Den nærer, minimerer fine linjer og synlige rynker og forbedrer elastiteten i huden.
Aesop Damascan Rose Treatment er en fet, pleiende olje for veldig tørr hud. Bruk helst om natten i kombinasjon med nattkrem for optimal effekt.
Tata Harper Replenishing Nutrient Complex er et økologisk oljeserum som bidrar til en naturlig glød, tilfører fuktighet og nærer med Vitamin A, B, C D og E.
Verso Super Facial Oil er den eneste oljen som inneholder Retnol8, en ny type patentert retinol som er 8 ganger så effektiv som vanlig retinol. Absorberes raskt og motvirker dehydrering av huden, fyller fine linjer og jevner ut hudtonen.
Serum
Serum er veldig konsentrert, så det vil tilføre fuktighet og vitaminer dypere ned i huden. Når du bruker serum med hyaluronsyre vil du se at huden ser mer hydrert og strammere ut. Det holder bedre på fuktighet fordi hyaluronsyre er et karbohydrat som tiltrekker seg vann. I tillegg er det fint om serumet inneholder antioksidanter som vitamin C og E.
Tata Harpers Elixir Vitae er et superkonsentrert anti-age serum som fyller linjer og gir en ungdommelig glød
Själ Bio-Regeneratif Serum fokuserer på cellefornyelse løftig og minimering av rynker. Det beskytter huden og jevner ut hudtonen.
Aesop Parsley Seed Serum er rikt på anti-oksidanter og gir fuktighet til alle hudtyper.
Santa Maria Novella Regenerating Serum er et antiage serum som lysner hudtonen, minsker fine linjer og hovne øyer.
Lett fuktighetskrem
For sensitiv, fet eller kombinert hud
Lettere i teksturen og absorberes lett.
Själ Cela Krem er en helt fantastisk cellefornyende krem for sensitiv / kombinasjonshud. Den er lett i konsistensen, trekker fort inn og etterlater huden silkeglatt, matt, jevn og hydrert.
Santa Maria Novella Calendula Cream lindrer irritasjon og rødhet på sensitiv hud 100%økologisk.
Aesop Mandarin Hydrating Cream er en lettere fuktighetskrem for fetere hudtyper etterlater huden med en frisk og kjølig følelse.
Santa Maria Novella Crema Neige passer for barn, eller sensitiv hud, og for de som er mye ute i vær og vind.
Rik ansiktskrem
For tørr hud. Tilfører mye fuktighet og næring til ansiktet, og ofte beskyttelse for vær og vind.
Laura Mercier Nourishing Cream kan brukes dag eller natt. Den gir næring til huden og bidrar til at huden for tilbake sin naturlige glød.
Aesop Camelia Nut Hydrating Cream er en dagkrem som gir mye fukt for veldig tørr eller sensitiv hud.
Santa Maria Novella Crema F er en nærende nattkrem med avocadoolje og Vitamin F, som gir en jevnere mykere hud.
Tata Harper Repairative Moisturizer er for tørr og dehydrert hud. Den kjennes lett ut i konsistensen, men gir utrolig mye fukt uten å tilstoppe porene. 100% økologisk.